Dekoracyjna kostka brukowa

Coraz częściej wykorzystywana w budownictwie kostka brukowa to nie tylko kawałek betonu, który ma być po prostu praktyczny. Owszem, nadal jest to cecha podstawowa, ale jednak pełni ona również inną bardzo docenianą obecnie funkcję – dekoracyjną. Dekorację można rozumieć na dwa sposoby – albo występuje ona już w takiej formie, albo korzysta sie z tradycyjnej kostki, ale układa sie ją w różne wzory.

Kostka brukowa – dlaczego warto?

Ten niepozorny budulec może sprawić, że otoczenie naszego domu bądź też przestrzeń publiczna, zyska eleganckiego, czystego, świeżego i niepowtarzalnego wyglądu. Mimo że, jest to kamień, jest to budulec wybitnie wdzięczny, bo można z niego skomponować najbardziej finezyjne i wymyślne nawierzchnie. Kostka brukowa (https://www.gardenpartner.pl/produkty/libet-kostka-brukowa/) występuje w różnorodnych formach, można ją bez zarzutu dobrać do wnętrza i otoczenia domu, bądź też do przestrzeni publicznej.

Dekoracja kostką brukową

Postarzona w procesie produkcji kostka spowoduje, że wybrukowana nią alejka będzie sprawiała wrażenie wybitnie starej, z przed wieków ścieżki. Dobra do udekorowania ogrodów, parków, zwłaszcza tam, gdzie rosną wieloletnie drzewa. Brukarstwo to jeden z profesji budowlanych, który jest ostatnio poszukiwany. Porządny brukarz umie ułożyć z kostki idealne łuki, okręgi, a ma to duże znaczenie dla estetyki nawierzchni. Ciekawy wynik daje połączenie ze sobą kostki brukowej o różnych rozmiarach. Dzięki temu, nawierzchnia nabierze ciekawej faktury. Przeróżne zajmujące i niepowtarzalne efekty można również uzyskać łącząc ze sobą kostkę w różnych kolorach bądź też odcieniach.