Co jest potrzebne na pierwszy dzień w żłobku?

Część żłobków stara się o poinformowanie rodziców maluszków o szczegółowym zestawie elementów niezbędnych dla rozpoczęcia praktyki żłobkowej. I to bardzo dobra opcja. Jeśli na stronie internetowej wybranego przez nas żłobka mamy jasne informacje o tym co powinniśmy przygotować dla naszego maluszka, będzie nam znacznie łatwiej.

Wyprawka żłobkowa i jej elementy

Część rodziców obowiązkowo wyposaża swoje maluchy w pluszaki, inni stawiają na kocyk dzianinowy dostępne na https://colorstories.pl/. Wszystko po to, by nasze pociechy czuły się w żłobku bezpiecznie jak w domu. Niestety nie ma uniwersalnej metody na zapewnienie bezpieczeństwa malucha i zadbanie w 100 procentach o jego dobry nastrój. Wszystko zależy od dziecka i jego konkretnych przyzwyczajeń, jakie nabyło podczas pierwszych miesięcy życia. Niektórym maluchom na początek wyłącznie wystarczy kocyk dzianinowy, inne będą potrzebować całego arsenału dostępnych w domu i znajomych przedmiotów.

Elementy do pierwszej udanej drzemki w żłobku i konieczny kocyk dzianinowy

Zwykle jednym z najtrudniejszych elementów żłobkowego życia jest drzemka. Dlatego warto zadbać, by była ona jak najbardziej podobna do sytuacji jaka ma miejsce w domu. Ciemność, spokój, Przytulanka, kołysanka czy kocyk dzianinowy to te elementy dzięki którym nasze dziecko nawet w pozornie nieprzyjaznym „nowym” łóżeczku będzie się czuło dobrze i na tyle spokojnie, by na te 30 minut zasnąć i zregenerować siły. Pamiętajmy też, że dla dzieci, które skończyły 12 miesięcy bardzo ważna jest też rozmowa i szczerość, czyli zapewnienie, że mama czy tata na pewno je ze żłobka odbiorą i to nie „za chwilę”, ale po prostu szczerze – popołudniem.