Wybieramy dom dla seniora – na co zwrócić uwagę?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze domu dla seniora? Czym kierować się przy wyborze? To dylemat wielu z nas. Twój również? W takim razie zajrzyj do poniższego tekstu, gdyż podpowiadamy, na jakie aspekty należy zwracać uwagę przy wyborze domu dla seniora.

Oferta domu opieki

Kluczowe znaczenie powinno mieć dla nas to, jak prezentuje się oferta wybranego domu dla seniora. Czy nasz senior będzie miał zapewnioną całodobową pomoc? Czy możemy liczyć na to, że przygotowywaniem posiłków będą zajmować się doświadczone osoby. A co z samym personelem? Czy do dyspozycji seniora pozostaną wykwalifikowane i doświadczone opiekunki, które na pierwszym miejscu stawiają dobro pacjenta i zadbają o naszych bliskich? Czy dom dla seniora zapewnia też pomoc ze strony personelu medycznego? Wiadomo, że im lepiej przygotowana oferta, tym większa pewność, że nasz senior będzie mógł liczyć na najlepszą opiekę, a właśnie na tym powinno nam zależeć. Dlatego na pewno warto sprawdzić, jak wyglądają poszczególne aspekty całej oferty.

Wygląd domu dla seniora

Choć to wykwalifikowany personel i dobra opieka odgrywa kluczowe znaczenie, to warto też zadbać o dobre samopoczucie i komfort seniora. Dlatego dobrą praktyką będzie sprawdzenie, jak wygląda sam dom opieki. Jak zaaranżowane są pokoje dla mieszkańców? Czy zostały wyposażone w meble, które pozwolą schować wszystkie rzeczy seniora? A co z przestrzenią wspólną? Czy seniorzy mogą liczyć na wygodę i dostęp do ogrodu? Jeśli nam osobiście dom opieki przypadnie do gustu, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że również senior będzie zadowolony. Dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji nie bójmy się sprawdzić, z jakim domem opieki mamy do czynienia.

Opinie o domu opieki

Wybierając dom dla seniora, warto też sprawdzić, jaką opinią cieszy się wśród seniorów, jak i ich rodzin. Co ciekawe, aby zebrać informacje, nawet nie musimy zgłaszać się osobiście do wybranego domu dla seniora. Wystarczy, że będziemy dysponowali telefonem z dostępem do sieci, czy nawet laptopem lub tabletem, a szybko sprawdzimy, jaki dom dla seniora wzięliśmy pod uwagę.

Cennych informacji może dostarczyć wyszukiwarka internetowa, czy nawet media społecznościowe. Jednak to dopiero początek, ponieważ opinie o domu opieki zbierzemy także na serwisach branżowych oraz tematycznych forach internetowych. Nawet nie musimy tracić zbyt wielu czasu, by je sprawdzić, bo już kilka takich opinii nam wystarczy, by wyrobić własne zdanie i ustalić, czy postawiliśmy na odpowiedni dom opieki, czy też nie.