Medycyna i transport chorych

Wystarczy wyjść z domu, przespacerować się kilka minut po mieście i z pewnością będzie można dostrzec pojazd odpowiedzialny za transport medyczny. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy jak ważną rolę pełnią one w całym systemie opieki zdrowotnej. Tym bardziej, że nie chodzi tutaj tylko o pojazdy jeżdżące na sygnale. Istnieje także wiele pojazdów wykonujących nie mniej ważne zadania, związane chociażby z dowozem leków, czy chorych do domów.

Transport medyczny

Wiadomo, że ze względu na swoje oznaczenia dźwiękowe i świetlne to karetki najbardziej rzucają się w oczy. Jednak, gdyby nie inne pojazdy odpowiedzialne także za transport medyczny nie byłyby w stanie świadczyć fachowej pomocy na najwyższym poziomie. Wszystkie pojazdy za to odpowiedzialne powinny być bardzo dobrze wyposażone i przede wszystkim sprawne.

Gdzie?

Nie musicie korzystać z prywatnych samochodów lub służby zdrowia. Zamówić możecie u prywatnych firm transport. Niczym się on nie różni od służby zdrowia. Również odbywa się to poprzez karetki, a kierują nimi wyspecjalizowani kierowcy, którzy są po przejściach kursów pierwszej pomocy.