Dlaczego warto zlecić odzyskanie długu profesjonalnej firmie?

Niezapłacone faktury mogą okazać się poważnym problemem dla każdej firmy, niezależnie od jej rozmiaru. Jeśli tradycyjne wezwania do zapłaty nie przynoszą rezultatów, wówczas nie ma co czekać i warto rozpocząć proces windykacji zadłużenia. Na szczęście na rynku funkcjonuje wiele firm, które zajmują się tym w sposób profesjonalny. Firma windykacyjna posiada niezbędne narzędzia i zatrudnia doświadczonych windykatorów, którzy stosują wszystkie możliwe sposoby odzyskania należności. Wierzyciel samodzielnie nie musi już podejmować żadnych działań, ani kroków.

Jakie działania może podejmować firma windykacyjna?

Kiedy skierujemy sprawę do profesjonalnej firmy zajmującej się odzyskiwaniem długów, możemy się spodziewać, że niezwłocznie zostaną podjęte konkretne czynności. Pierwszym krokiem jest oczywiście poinformowanie dłużnika o tym, że dana firma zajmuje się jego sprawą. Zwykle na adres jego zamieszkania lub adres firmy kierowane jest oficjalne pisemne wezwanie do zapłaty. Windykatorzy rozpoczynają również wysyłanie smsów z prośbą o wpłatę i mogą wykonywać połączenia telefoniczne. Bywa, że w miejscu zamieszkania lub w siedzibie firmy pojawia się również windykator terenowy, który próbuje ustalić z dłużnikiem sposób i termin spłaty jego zobowiązania. Jeśli nie dojdzie do żadnego porozumienia, wówczas sprawa kierowana jest do sądu.

Postępowanie przed sądem

Profesjonalne firmy windykacyjne oferują kompleksowe usługi, w tym również zajmują się skierowaniem sprawy na drogę sądową, co skutkuje ostatecznie wystawieniem tytułu wykonawczego i skierowaniem sprawy do komornika. Ten może zająć rachunek bankowy, czy wynagrodzenie, jak również nieruchomości i ruchomości, w zależności od wysokości długu. Postępowanie sądowe wiąże się jednak ze sporymi kosztami, dlatego większość osób zadłużonych powinna dążyć do tego, aby dogadać się z wierzycielem i zacząć spłacać swoje zadłużenie w ratach.